Ozonomedic
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Voćni kolač

Go down

Voćni kolač Empty Voćni kolač

Postaj by wavegame pet srp 26, 2013 9:22 pm

Ovo je prepravka jednog recepta koji sam našla na netu, i vjerujte mi, većinom ne izdrži do drugog dana. Svi ukućani navale na njega Smile

3 dl raženog brašna
pola vrećice suhog kvasca
na vrh noža soli
stevia
1 banana
ulje
med
agavin sirup (po izboru)
jabuke
cimet

U jednu posudu pomiješajte brašno, kvasac, sol i malo stevie. U drugu posudu s vilicom zgnječite bananu, dodajte žlicu meda, malo agavinog sirupa (po izboru), i malo ulja (otprilike 0,2 dcl). Dobro pomiješajte i dodajte u brašno. Pomiješajte sve zajedno. Ukoliko je još rijetko dodajte malo brašna. Tijesto razvaljajte prema kalupu za pečenje, stavite na dno papir za pečenje i prebacite u kalup. Ostavite na hladnome.
Za to vrijeme ogulite i naribajte jabuke, dodajte stevie i cimeta po želji i stavite na vatru. Pirjajte dok jabuke ne ˝splasnu˝. Zatim ih prebacite na tijesto. Pecite u zagrijanoj pećnici na 160°C otprilike 30-35 minuta ovisno o pećnici.

Tijesto bude fino mekano, bez obzira što je čisto raženo brašno, a to mi se baš i sviđa. Nema nikakvih dodataka i vrlo je zdravo. Možete staviti voće po želji. Isprobano je sa trešnjama i borovnicama i u obje kombinacije je fantastično, ali jabuke su ipak broj jedan Very Happy
wavegame
wavegame
Admin

Broj postova : 13
Join date : 24.03.2013
Age : 36

[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.